23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Odzyskane skradzione auto i dwóch aresztowanych za kradzież, uprawę konopi i posiadanie narkotyków

OlsztynOdzyskane skradzione auto i dwóch aresztowanych za kradzież, uprawę konopi i posiadanie...

To była błyskawiczna akcja, która miała miejsce w gminie Olsztynek. Policja odzyskała skradzione auto tylko w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia. W tej sprawie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn: 29-letni pasażer i 68-letni kierowca.

reklama

Zdarzenie rozegrało się we wtorek 9 października 2023 roku, kiedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Auto zaginęło sprzed jednej z posesji na terenie gminy. Informacje o zdarzeniu natychmiast zostały przekazane do patrolów policyjnych. Już w następnym dniu, policjanci z Olsztyna, wraz z funkcjonariuszami od narkotyków, zatrzymali potencjalnych sprawców.

Zdjęcie przedstawia zabezpieczoną roślinę

Po zatrzymaniu pojazdu, mężczyźnie udało się skierować w stronę pobliskiego budynku. Na miejscu obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania budynku, policjanci natrafili na krzew konopi innej niż włóknista i pudełko z suszem roślinnym.

reklama

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, młodszy z mężczyzn najpierw włamał się do domku letniskowego skąd zabrał klucze do auta, a później wraz z 68-latkiem odjechał skradzionym pojazdem. Okazało się, że 29-letni mężczyzna nie miał prawa jazdy, a dodatkowo podejrzewano go o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pojazd natomiast wrócił do swojego prawowitego właściciela.

Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszeli obaj mężczyźni. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, 29-letni pasażer odpowie za kradzież z włamaniem, uprawę konopi innej niż włóknista i posiadanie narkotyków. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a jeżeli potwierdzone zostanie podejrzenie kierowania autem w stanie nietrzeźwości, również za to odpowie przed sądem.

Zdjęcie przedstawia auta

źródło: KMP Olsztyn

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia