fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

28-letni mężczyzna z Rzeszowa zginął pod kołami pociągu

Iława28-letni mężczyzna z Rzeszowa zginął pod kołami pociągu

28-letni mężczyzna zginął w tragicznym wypadku, potrącony przez pociąg. Wypadki tego typu są niestety zbyt często spotykane w naszym kraju, gdzie wiele osób lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w terenie Iławy, a wcześniej miał do niego dojść na torach w miejscowości Wrocław. Policjanci, działając pod nadzorem prokuratora, obecnie wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W terenie miejsca wypadku próbują też ustalić, co doprowadziło do śmierci 28-letniego mężczyzny, który został potrącony przez pociąg relacji Warszawa Centralna – Gdynia Główna.

Oficer dyżurny iławskiej policji został powiadomiony o wypadku we wtorek, kilka minut po godzinie 9:00. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, zmarł.

reklama
37-latek z Morąga zatrzymany za posiadanie ponad 50 gramów amfetaminy i metamfetaminy
28-letni mężczyzna z Rzeszowa zginął pod kołami pociągu Na sygnale Iława, Wiadomości, zShowcase

Jest niemal pewne, że mężczyzna był zbyt blisko prędko pędzącego pociągu. Piesi powinni zachować bezpieczną odległość od torów, szczególnie od przejeżdżających pociągów, których szerokość jest większa od rozstawu szyn około jednego metra z każdej strony. Należy pamiętać, że chodzenie po torach jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim, bardzo niebezpieczne.

W tym miejscu warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które powinien przestrzegać każdy, kto zbliża się w pobliże torów. Pierwsza z nich mówi o tym, że pociągi mogą poruszać się w dowolnym kierunku i czasie, a nawet mogą być pchane przez lokomotywy, a nie tylko ciągnięte. Należy też pamiętać, że siła uderzenia lokomotywy najczęściej przekracza 80 ton.

reklama

Nawet dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich nie wydaje charakterystycznego stukotu, a ich prędkość często zostaje niedoceniana przez osoby znajdujące się w pobliżu torów. Dlatego tak ważna jest ciągła edukacja i przypominanie o bezpiecznym zachowaniu w pobliżu torów kolejowych.

Weekend na drogach Olsztyna: wypadek motocyklistów, powalone drzewo i pijani kierowcy bez uprawnień

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hans
20 października 2023 17:44

Wam obcokrajowcy piszą artykuły? Czy zwyczajnie macie redaktorów z problemem stylistycznym?

Polecane
Ogłoszenia

Spowodował wypadek drogowy w Olsztynie. Policja apeluje o ostrożność

Zmiany w Kodeksie karnym od października: kradzież i używanie cudzej tablicy rejestracyjnej zagrożone do 5 lat pozbawienia wolności