fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Kto zostanie nowym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego? PO i PSL rozpoczynają rozmowy

OlsztynKto zostanie nowym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego? PO i PSL rozpoczynają rozmowy

Po tym, jak dotychczasowy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin, został wybrany na senatora, rozpoczęły się rozmowy dotyczące jego następcy. W wywiadach udzielonych Radiu Olsztyn udzielonych przez czołowych polityków koalicyjnych z Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), okazało się, że decyzja o tym, kto obejmie funkcję marszałka, jeszcze nie zapadła.

reklama

Koalicja na razie milczy

Gustaw Marek Brzezin sprawował funkcję marszałka na podstawie umowy koalicyjnej między PO i PSL. W ostatnim oświadczeniu zaznaczył, że jego następca zostanie wyłoniony również na podstawie porozumienia między koalicjantami.

Szukamy osoby, która najlepiej będzie reprezentować interesy naszego regionu i zarazem spełnić oczekiwania obu partii koalicyjnych”, komentuje dla Radia Olsztyn szef warmińsko-mazurskich struktur PO, poseł Jacek Protas.

reklama
To przemówienie Łukasza Michnika przejdzie do historii? Widownia miała łzy w oczach

Kandydat z PO?

Protas zasugerował, że nowy marszałek mógłby pochodzić z Platformy Obywatelskiej, choć nie potwierdził tego jednoznacznie. “Będziemy proponowali. Jak wszystko będzie dograne, to poinformujemy o tym fakcie. Nie chcę wszystkiego wyprzedzać, jeszcze jest to do uzgodnienia” – dodał Protas.

Zmiany także na innych stanowiskach

Oprócz marszałka, zmiany dotkną także zarząd województwa. Dotychczasowa członkini zarządu, Jolanta Piotrowska, również została wybrana na senatora. Nie jest więc jasne, kto ją zastąpi.

reklama

Podobna sytuacja ma miejsce w olsztyńskim ratuszu, gdzie zastępcą prezydenta miasta Ewa Kaliszuk, również została wybrana na senatora. Szef olsztyńskich struktur PO, Marcin Kuchciński, zapewnia jednak, że niebawem zostanie przedstawiony kandydat na jej następcę.

Urszula Pasławska: Stworzymy rząd, który uporządkuje Polskę

Co dalej?

Rozmowy między PO i PSL są w toku i nie ma jeszcze oficjalnych informacji dotyczących nowego marszałka oraz członka zarządu województwa. Oczekuje się, że decyzje w tej sprawie zapadną w najbliższych dniach.

“Mamy pewne kandydatury, ale jest na to jeszcze chwila czasu”, zaznacza Kuchciński.

Ostateczna decyzja w tej kwestii może mieć duże znaczenie dla kierunku, w którym będzie zmierzał rozwój województwa warmińsko-mazurskiego. Obie strony koalicyjne podkreślają jednak, że najważniejsze jest dobro regionu i jego mieszkańców.

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mako
18 października 2023 19:10

G.M.Brzezin był bardzo kiepskim marszałkiem województwa, nawet tragicznym…. Tyle setek milionów złotych poszło na odbudowę linii kolejowej przez Szczytno, Pisz do Ełku a on daje na tą trasę 5 pociągów, a od 10 grudnia tego roku będa tylko 4. Oferta 8 pociągów przerasta intelektualne możliwości marszałka. Kolejna trasa Olsztyn-Braniewo też wyremontowana za setki milionów złotych a on od 10 grudnia tego roku daje w weekendy jeden – dwa pociągi na tej trasie (a w tygodniu 5)… Następna trasa w kierunku Ostrołeki to samo…. Nasze województwo przez Brzezina jest kolejowo najbardziej zacofane!! Pociągi regionalne na trasie do Elbląga, do Iławy, Do… Czytaj więcej »

Walsie
18 października 2023 13:05

Pewnie wyasygnuje fundusze na odnowienie “szubienic”bo trochę się zniszczyły a nowa władza nie pozwoli na dewastację takiego arcydzieła.

Polecane
Ogłoszenia

Nowa brygada zmotoryzowana w Nidzicy. Iwona Arent: to rozwój całego miasta i powiatu

Kandydat Lewicy z Olsztyna grzmi: "Potrzebujemy tysięcy tanich mieszkań"