20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Na ulicach Olsztyna funkcjonariusze musieli interweniować na miejscu dwóch zdarzeń drogowych

OlsztynNa ulicach Olsztyna funkcjonariusze musieli interweniować na miejscu dwóch zdarzeń drogowych

W poniedziałek, 16 października, na ulicach Olsztyna funkcjonariusze musieli interweniować na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. 

reklama

Do pierwszego z nich doszło w rejonie alei Sybiraków, gdzie kierujący osobową toyotą nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście. Niestety, jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci postanowili zatrzymać prawo jazdy kierowcy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Po zebraniu dowodów dokumentacja trafi do sądu.

Drugie zdarzenie miało miejsce w rejonie Placu Jana Pawła II. Kierowca osobówki, jadąc aleją Piłsudskiego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zignorował sygnał czerwony. Na skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja nie ustąpił pierwszeństwa innemu samochodowi. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał. Kierowca, który spowodował zdarzenie, musi teraz zapłacić 1,5 tys. zł mandatu i doliczyć do swojego konta 15 punktów karnych. Ten incydent spowodował też chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

reklama

Zdarzenia te pokazują, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane