11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Bez wypadków, ale z kolizjami i pijanymi kierowcami – podsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego

OstródaBez wypadków, ale z kolizjami i pijanymi kierowcami – podsumowanie weekendu na...

Na drogach powiatu ostródzkiego w miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku, ale odnotowano 5 kolizji drogowych, a 4 osoby zatrzymano za kierowanie pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazła się także osoba kierująca bez uprawnień.

reklama

W piątek (13.10.2023 r.) w miejscowości Gucin (gmina Łukta) doszło do zderzenia lusterkami bocznymi dwóch pojazdów: audi i infiniti. Kierujący zachowali niedostateczną ostrożność podczas manewru wymijania. Obaj kierowcy byli trzeźwi, a funkcjonariusze drogówki zdecydowali, że kolizja była na tyle niegroźna, że prowadzącym wystarczyło pouczenie.

Tego samego dnia w Ostródzie na ul. Olsztyńskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Kierujący mazdą nie zachował wystarczającej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, co skutkowało najechaniem na jego tył. W wyniku zdarzenia powstały uszkodzenia, a kierowca pojazdu został upomniany przez policję.

reklama

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce tego samego dnia w miejscowości Smykówko w gminie Ostróda. Kierujący iveco, 29-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Pomimo poważnie wyglądającego zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń.

Zagrożenie na drodze stanowią również kierujący pod wpływem alkoholu. W Morągu na ul. Poprzecznej w sobotę (14.10.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Gdy wyczuli od kierowcy alkohol, przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Co więcej, okazało się, że 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W miniony weekend policjanci przeprowadzili łącznie aż 174 kontrole uczestników ruchu drogowego. W sumie nałożyli 63 mandaty karne i udzielili 52 pouczeń. W dodatku przeprowadzili aż 392 kontrole trzeźwości. Liczby te przypominają o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia