11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Rekrutacja do policji w 2023: gdzie i kiedy?

OlsztynRekrutacja do policji w 2023: gdzie i kiedy?

Każdego dnia na ulicach naszych miast funkcjonariusze policji pracują na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa. Właśnie teraz jest doskonała okazja, aby dołączyć do ich szeregów. Wszyscy obywatele, którzy pragną pomagać innym, dbać o porządek publiczny, rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności, są gorąco zachęcani do zasilenia służby policyjnej.

reklama

Policja ma duży wpływ na zaufanie i poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa. Wyróżnia się także możliwością służby blisko miejsca zamieszkania. Dzięki temu, że w każdym powiecie w kraju znajduje się komenda powiatowa policji, w której strukturze znajdują się również komisariaty i posterunki w mniejszych miejscowościach, można pracować blisko domu, co jest niewątpliwie atutem w porównaniu do większości innych służb mundurowych.

Na 2023 rok przewidziano przyjęcia do służby w policji w następujących jednostkach: oddział prewencji w Olsztynie, komendy powiatowe/miejskie policji województwa warmińsko-mazurskiego oraz komórki zamiejscowe wydziału konwojowego KWP w Olsztynie. Terminy przyjęć to 27 października i 28 grudnia.

reklama

Policja ma jasno wytyczone kryteria dla tych, którzy chcieliby pełnić służbę. Muszą być to obywatele Polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo (w tym również skarbowe), posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Kandydaci oceniani są również pod kątem zdolności fizycznej i psychicznej do służby w formacjach uzbrojonych, gotowości do podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej oraz dawania rękojmi zachowania tajemnicy zgodnie z regulacjami o ochronie informacji niejawnych. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Następnym krokiem jest złożenie odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje o procesie naboru do służby w policji można znaleźć pod następującym adresem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marek
17 października 2023 12:10

Dzisiaj wstyd być psem, nie ma się co dziwić.

August
17 października 2023 18:06

niw masz ambicji, wstąp do policji

Polecane
Ogłoszenia