25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Łukasz Michnik to czarny koń Lewicy. Kandydat puszcza oczko w kierunku mediów

OlsztynŁukasz Michnik to czarny koń Lewicy. Kandydat puszcza oczko w kierunku mediów

Dziś ostatni dzień trwającej od ponad dwóch miesięcy kampanii wyborczej. Niektórzy kandydaci robią konferencje prasowe, inni rozdają gadżety na ulicy, natomiast Łukasz Michnik kandydujący z listy Lewicy w swoim stylu postanowił puścić oczko w kierunku mediów.

reklama

Ponad miesiąc temu na naszym portalu internetowym tko.pl pojawił się artykuł opisujący ogromne poparcie Łukasza Michnika w sondażu organizowanym przez „Gazetę Olsztyńską”. Michnika nazwaliśmy wtedy „czarnym koniem” tych wyborów, bo z czwartego miejsca na liście bił na głowę inne osoby z listy. Po ponad miesiącu „Olsztyńska” podsumowała swój sondaż, w którym głos mógł oddać każdy mieszkaniec i … niespodzianka. Łukasz Michnik zdobył najwyższe poparcie na całej liście Lewicy!

„Zdecydowanym zwycięzcą listy Lewicy jest Łukasz Michnik startujący z czwartego miejsca. Działacz społeczny z Olsztyna znany m.in z protestów w SM “Jaroty” zdobył ponad 33 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu znajduje się lider listy Marcin Kulasek z wynikiem 26 proc. trzeci natomiast jest Bartosz Grucela z wynikiem przekraczającym 10 proc.” – możemy przeczytać na Gazeta Olsztyńska.

reklama

Dzisiaj działacz społeczny z Olsztyna nagrał film… na którym stoi razem z czarnym koniem! Podczas kilkuminutowego materiału kandydat podsumowuje swoje działania z ostatnich tygodni i mówi, dlaczego warto zagłosować akurat na niego.

– Za nami intensywna, pracowita i pełna emocji kampania, w której utarło się, że jestem czarnym koniem na Lewicy. Dlatego podsumujmy to w towarzystwie Karego. – mówi Michnik na filmie wskazując na konia – Kampania to jest taki magiczny moment, w którym raz na 4 lata politycy przypominają sobie, że trzeba w końcu wyjść do ludzi. Ja w przeciwieństwie do nich jestem z zwani codziennie od lat. Od lat interweniuję kiedy łamane są prawa pracowników i lokatorów. Od lat stoję po stronie kobiet, kiedy fanatyczny rząd je terroryzuje. Od lat walczę o nasze środowisko, które coraz częściej jest niszczone w imię wielkiego biznesu. Ta kampania była właśnie o tym – o działaniu dla ludzi, o zwykle solidarności i sprawiedliwości. – mówi Łukasz Michnik.

I dodaje: Było w niej dużo luzu. Udało nam się skonfrontować z kilkoma ministrami PiS, ale przede wszystkim to był czas przekonywania, debat i starć wizji o tym, jak ten kraj ma wyglądać. Dziś chcę wam wszystkim podziękować za wszystkie miłe słowa, za całe wsparcie i za całą kampanię, którą część z was uważa za najciekawsza w Polsce. Chce was też poprosić o głos na lepszą przyszłość, głos na nową jakość – głos na mnie. 15 października widzimy się przy urnach.

reklama

Łukasz Michnik startuje z czwartego miejsca na liście Lewicy w okręgu 35 obejmującym Olsztyn i powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski.

Finansowane przez KW Nowa Lewica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
13 października 2023 21:25

Super kuń lewicy .Wydziargany jak milerówna , Jednym słowem opoka polskiego parlamentu obok bidronia śmiszka rudego i grodzkiego.

zic
13 października 2023 23:34

młody komunista

Polecane