15 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Groźne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 530: kierowca stracił panowanie nad pojazdem

OstródaGroźne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 530: kierowca stracił panowanie nad...

Wczoraj (12.10.2023 r.) na drodze wojewódzkiej nr 530 pomiędzy miejscowościami Mostkowo i Łukta doszło do groźnej kolizji dwóch pojazdów. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, kierujący samochodem marki Opel stracił panowanie nad swoim pojazdem.

reklama

Kierowca opla, 64-letni mężczyzna, podczas manewru hamowania na zakręcie nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim autem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Wskutek tego doszło do zderzenia czołowego z ciężarówką marki Volvo przewożącą dłużycę.

Moc uderzenia była na tyle duża, że ciężarówka przewróciła się do przydrożnego rowu. Jej kierowca został ranny i konieczne było przewiezienie go do szpitala. Obydwaj prowadzący byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

reklama

Zniszczony w wyniku wypadku samochód osobowy został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Nie jest jeszcze znana przyczyna utraty kontroli nad pojazdem przez kierowcę opla.

W kolejnych dniach policja przeprowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Zostaną przeprowadzone badania techniczne zabezpieczonego pojazdu, przesłuchani świadkowie, a także dokładnie zbadane miejsce wypadku. Wszystko to ma na celu określenie przyczyn, które doprowadziły do wypadku.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia