16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Policjanci zatrzymali ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości: 32- i 44-latek zostali przewiezieni do więzienia, 50-latek został przesłuchany

IławaPolicjanci zatrzymali ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości: 32- i 44-latek zostali przewiezieni...

Policjanci w Iławie zatrzymali ostatnio trzech mężczyzn, którzy próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej. Pierwszym z nich był 44-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, próbując uniknąć rocznej kary pozbawienia wolności. Dzięki skutecznym działaniom policji udało się z ustalić miejsce jego pobytu. Mężczyzna pomimo, że starał się wychodzić wcześnie rano i wracać późnym wieczorem do domu, wpadł w ręce mundurowych. Był on poszukiwany za kierowanie pojazdem mechanicznym na podwójnym gazie i krótkotrwałe użycie pojazdu bez zgody jego właściciela.

reklama

Drugi z poszukiwanych, 50-latek, został natomiast doprowadzony do komisariatu na polecenie prokuratora. Mężczyzna pomimo wielokrotnych wezwań, ignorował polecenia i nie stawiał się na przesłuchania, co skutkowało wystawieniem nakazu doprowadzenia. Po przesłuchaniu, został zwolniony.

Kolejnym zatrzymanym był 31-letni mężczyzna, który zwrócił na siebie uwagę, jadąc rowerem po chodniku. Sprawdzenie go w policyjnych systemach pokazało, że jest poszukiwany przez iławski sąd i powinien odbywać karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za nierespektowanie zakazu oraz za nękanie. Mężczyzna został już osadzony w zakładzie karnym.

reklama

Policja przypomina, że pomaganie przestępcy w unikaniu odpowiedzialności karnej, a zwłaszcza ukrywanie go, jest karane karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, dlatego zatrzymanie każdej z nich jest kwestią czasu.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia