23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Wielkie centrum kultury pod Olsztynem coraz bliżej!

OlsztynWielkie centrum kultury pod Olsztynem coraz bliżej!

Dzięki przedłużeniu finansowania z programu Polski Ład przez premiera, otwiera się nowa możliwość na uruchomienie drugiego przetargu na pierwszą fazę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu. Jak mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, obiekt ten jest niezmiernie wyczekiwany przez mieszkańców powiatu i ponad 500 uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

reklama
Wielkie centrum kultury pod Olsztynem coraz bliżej! powiat olsztyński Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

W ubiegłym roku Starostwo prezentowało już gotowy projekt architektoniczny i zdobyło z programu Polski Ład 18 mln zł na pierwszy etap. Niestety, pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty. Za drogie oferty zmusiły do jego anulowania. Wsparcie różnych osób i instytucji umożliwiło jednak przedłużenie finansowania.

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, również wyraża entuzjazm, zwracając uwagę na swoje osobiste doświadczenia z edukacją muzyczną. Planuje się, że roboty budowlane ruszą pod koniec 2024 roku. Daniel Zadworny, wójt Gminy Dywity, również podkreśla wagę tego projektu i zaznacza, że już teraz prowadzone są prace związane z przygotowaniem infrastruktury.

reklama

Ostatecznie planowany kompleks w Wadągu będzie kosztować około 60 mln zł i obejmować trzy wielofunkcyjne budynki. Całość stanowić będzie miejsce kulturalne, zintegrowane z lokalnym krajobrazem i historycznym dziedzictwem regionu.

Dodatkowo, podczas spotkania w Starostwie, Artur Chojecki przekazał również wsparcie na rozbudowę drogi powiatowej w wysokości 10,4 mln zł. Jest to część rekordowej sumy ponad 60 mln zł przeznaczonej na różnorodne inwestycje drogowe w powiecie, co jak mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, przyniesie korzyści, choć początkowo wiązać się będzie z utrudnieniami.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ricki
14 października 2023 01:14

Trochę słaba lokalizacja jak na taką inwestycje…

Falisty
12 października 2023 16:49

I proszę – są wybory, są pieniądze a przez 8 lat kasy nie było 😱

Polecane
Ogłoszenia