5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Marcin Kotowski z Trzeciej Drogi składa pozew wyborczy przeciwko. W tle minister rządu PiS

OlsztynMarcin Kotowski z Trzeciej Drogi składa pozew wyborczy przeciwko. W tle minister...

11 października Marcin Kotowski z Trzeciej Drogi złożył wniosek wyborczy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie przeciwko Sylwestrowi S. Kotowski, który ubiega się o mandat w okręgu olsztyńskim, oskarża Sylwestra S. o rozpowszechnianie fałszywych informacji na platformie X, wcześniej znanej jako Twitter.

reklama

Cała sprawa zaczęła się 23 września, kiedy Sylwester S., zwolennik partii Prawo i Sprawiedliwość, opublikował komentarz pod filmem Kotowskiego. Sylwester S. zarzucił kandydatowi Trzeciej Drogi, że nielegalnie rozwiesza plakaty wyborcze konkurentów, a następnie promuje się dzięki temu działaniu w mediach. Kotowski w swoim filmie koncentrował się na plakatach Janusza Cieszyńskiego, lidera PiS w okręgu olsztyńskim, których umieszczenie na żółtych barierach określił jako nielegalne.

reklama

W odpowiedzi na te oskarżenia, Kotowski złożył pozew wyborczy. W pozwie domaga się, aby Sylwester S. sprostował nieprawdziwe informacje i wpłacił 1000 zł na rzecz Stowarzyszenia ‘Arka’ im. ks. Juliana Żołnierkiewicza w Olsztynie. W trakcie konferencji prasowej, kandydat Trzeciej Drogi podkreślił, że chociaż rozumie naturę mediów społecznościowych i oferowaną przez nie swobodę słowa, to w tym przypadku mamy do czynienia z osobą współpracującą przy kampanii konkurenta.

Sylwester S. jest rzecznikiem Klubu Młodych Stowarzyszenia “Dla Polski – Ruch Adama Andruszkiewicza”. Adam Andruszkiewicz jest sekretarzem stanu w ministerstwie cyfryzacji, kierowanym przez wspomnianego wcześniej Janusza Cieszyńskiego.

reklama

Sprawa nabiera dodatkowego znaczenia, biorąc pod uwagę bliskie powiązania pomiędzy Sylwestrem S. a partią Prawo i Sprawiedliwość oraz ministerstwem cyfryzacji. Pozostaje pytanie, czy komentarze opublikowane w mediach społecznościowych przekroczyły granice swobody słowa i czy stanowią próbę manipulacji przed zbliżającymi się wyborami. Ostateczna decyzja leży w rękach sądu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia