16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Agresor zmuszony do opuszczenia domu, po tym jak znęcał się nad własną matką

IławaAgresor zmuszony do opuszczenia domu, po tym jak znęcał się nad własną...

Mieszkaniec Susza dostał nakaz natychmiastowego opuszczenia domu, który dzielił z matką. Otrzymał również zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania i jego otoczenia. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w celi policyjnej.

reklama

Policjanci z Susza zostali powiadomieni o awanturach, które 55-latek wzniecał w domu. Mężczyzna żądał pieniędzy na alkohol, wyzywał, popychał i groził swojej matce. Z przeprowadzonego śledztwa wynikało, że to nie była jedyna interwencja w tym domu, gdyż policja wcześniej zastosowała wobec tej rodziny procedurę Niebieskiej Karty. Jednak mimo tych działań 55-latek nie zmieniał swojego zachowania.

Zrozpaczona kobieta po raz kolejny zwróciła się do policji o pomoc. Funkcjonariusze zatrzymali oskarżonego i umieścili go w celi policyjnej. Dzielnicowy podjął także decyzję o odseparowaniu go od pokrzywdzonej kobiety poprzez wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakazu zbliżania się do niego i jego najbliższego otoczenia. Policjanci będą skrupulatnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń.

reklama

Dzięki tzw. ustawie antyprzemocowej policjanci mogą nakazać osobie, która dopuszcza się przemocy, opuścić mieszkanie w trybie natychmiastowym. Celem tych działań jest szybka izolacja agresywnej osoby, która stosuje w rodzinie przemoc. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa ofierze i oddzielenie jej od agresora.

Przypominamy! Za naruszenie nakazu lub zakazu wydanego przez dzielnicowego na podstawie uprawnień, jakie daje tzw. stawa antyprzemocowa, grożą sankcje karne określone w art. 66 b Kodeksu wykroczeń, takie jak: kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Złamanie nakazu lub zakazu skutkuje również zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia