26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Jak skutecznie zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem? Praktyczne porady

OlsztynJak skutecznie zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem? Praktyczne porady

Bezpieczeństwo naszych domów, to priorytet. Ale często zaniedbujemy nasze piwnice. Traktujemy je jako „drugorzędną” przestrzeń, umieszczając tam liczne, często bardzo wartościowe rzeczy. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu naszych piwnic tak, jak to robimy w przypadku naszych domów czy mieszkań, bowiem nasz pośpiech, roztargnienie, a czasem lekkomyślność są bezwzględnie wykorzystywane przez złodziei.

reklama

Pamiętajmy, że piwnice są dla włamywaczy bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli przechowujemy tam narzędzia, rowery, opony lub inne wartościowe przedmioty, które mogą zostać sprzedane. Odpowiednie zabezpieczenie takiego miejsca jest równie ważne jak domu lub mieszkania.

Idealnym rozwiązaniem byłoby założenie zamków czy kłódek z odpowiednimi atestami. Powinniśmy także regularnie sprawdzać, czy nasze mienie jest bezpieczne. Wskazane jest uczulanie wszystkich, aby zamykali drzwi wejściowe na klatkę schodową. Możemy również rozważyć założenie monitoringu, co może powstrzymać potencjalnych intruzów.

reklama

Rozważmy, czy nasze dobra przechowywane w piwnicy są odpowiednio zabezpieczone i co możemy zrobić, aby chronić się przed kradzieżą. Podczas dłuższych wyjazdów i nieobecności warto prosić o pomoc zaufanego sąsiada, który zwróci uwagę na to, co dzieje się z naszym mieniem.

Konieczne jest także zwracanie uwagi na nieznane osoby, które kręcą się na klatkach schodowych, w pobliżu piwnic, domu, garażu, zwłaszcza w porach, w których większość osób jest w pracy lub w szkole. Zapamiętanie takich osób, może okazać się kluczowe w ustaleniu ich tożsamości.

Nie ignorujmy również odgłosów dochodzących z piwnic. Stukanie, otwieranie zamków, piłowanie – to wszystko może mieć związek z dokonywaną właśnie kradzieżą. O niepokojących spostrzeżeniach czy sygnałach natychmiast należy powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane