14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Policja z Iławy zatrzymuje poszukiwanych przestępców w domach i na ulicach

IławaPolicja z Iławy zatrzymuje poszukiwanych przestępców w domach i na ulicach

Policjanci w ostatnim czasie zatrzymali trzy poszukiwane osoby, które próbowały uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Legitymowanie na ulicach, interwencje czy kontrole miejsca zamieszkania – takie działania podejmują funkcjonariusze, by odnaleźć poszukiwane osoby.

reklama

Pierwszym z zatrzymanych w piątek, 6 września 2023 r., był 50-letni mężczyzna, którego ujęto na jednej z ulic miasta. Pomimo, iż próbował utrudniać śledztwo, zmieniając miejsca pobytu, udało się go namierzyć. Teraz za kradzieże będzie odsiadywał karę 60-dniowego pobytu w zakładzie karnym.

Na tym jednak nie koniec. Tego samego dnia, kilka godzin później, policjanci zatrzymali 72-letnią kobietę. Kobieta ta była poszukiwana za nieopłaconą grzywnę. Za to uchybienie groziło jej 4-dniowe więzienie. Na szczęście dla dłużniczki jeszcze tego samego dnia udało jej się opłacić zaległość, co skutkowało natychmiastowym zwolnieniem.

reklama

Ostatni z zatrzymanych tego dnia to 33-letni mężczyzna, którego policjanci zastali w domu. Za znieważenie oraz grożenie funkcjonariuszowi i naruszenie jego nietykalności cielesnej aresztowany spędzi 149 dni w zakładzie karnym.

Działania iławskich funkcjonariuszy pokazują, że nie ma znaczenia, czy przestępstwem jest niezapłacona grzywna, kradzież lub znieważenie innej osoby, winowajca na pewno stanie przed wymiarem sprawiedliwości, i to bez względu na wiek.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia