-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nietypowa interwencja policji i zatrzymanie 9-letniego złodzieja kluczyków do auta

OlsztynNietypowa interwencja policji i zatrzymanie 9-letniego złodzieja kluczyków do auta

Policjanci z Dywit w ostatnich dniach prowadzili śledztwo, w które zamieszany był 9-letni chłopiec. Okazało się, że dziecko odpowiedzialne było za kradzież kluczyków do samochodu, które stało zaparkowane przed jednym ze sklepów.

reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek, 03 października 2023 roku, w Dywitach, kiedy to mężczyzna zostawił kluczyki w stacyjce swojego samochodu i poszedł na zakupy. Po powrocie zorientował się, że ktoś je zabrał.

Całe zdarzenie zarejestrowało się na kamerach monitoringu. Widać na nich chłopca, który podbiegł do samochodu, zabrał kluczyki i uciekł do innego pojazdu, który odjechał w nieznanym kierunku.

reklama

Policjanci na podstawie nagrania szybko ustalili właściciela auta, a same kluczyki odnaleźli przy 9-latku i jego opiekunie, którzy przebywali na terenie Olsztyna. Z ustaleń wynika, że chłopiec, wykorzystując nieuwagę rodzica, zabrał kluczyki i uciekł, by, bawić się nimi w piaskownicy.

Policjanci zwrócili skradzione klucze właścicielowi, a sytuację zgłosili sądowi rodzinnemu i nieletnich.

reklama

Policja przypomina, że to dorosłe osoby muszą dawać dzieciom dobre przykłady i tłumaczyć im, jakie mogą spotkać nas w codziennym życiu niebezpieczeństwa, a także przekazywać właściwe wzorce zachowań.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
i dobrze...
10 października 2023 09:02

… może się czegoś facet nauczy. Następnym razem może nie znaleźć całego samochodu, a nie tylko kluczyków. Ma farta, że trafiło na dziecko, a nie jakiegoś złodzieja.

Polecane
Ogłoszenia