Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
piątek, 6 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Chciał odsprzedać księdzu skradzione klucze

reklama

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 24-letniego mieszkańca Elbląga, który jest podejrzany o kradzieże w elbląskich kościołach. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Patryk K. ma na swoim sumieniu niejedną kradzież. W przeszłości był karany za podobne czyny. Policjanci zatrzymali go w minioną środę i usłyszał już zarzuty. Było to możliwe dzięki współpracy księży z policjantami.

We wtorek (23.02) około godz. 18 24-latek zakradł się do zakrystii kościoła Bożego Miłosierdzia przy ul. Bema w Elblągu i stamtąd ukradł dwie kurtki należące do księży. W jednej z nich były klucze do plebanii i kościoła. Już godzinę później próbował ponownie wejść do zakrystii, lecz nie dał rady sforsować dodatkowo zabezpieczonych drzwi. Wpadł na pomysł, żeby pójść z fantem na plebanię. Tam wyszedł do niego ksiądz, któremu powiedział, że odda klucze za 200 zł. Duchowny od razu zorientował się, że mężczyzna je ukradł i kazał mu przyjść następnego dnia.

reklama

Jednak kiedy to zrobił, nie czekała na niego nagroda, lecz policjanci kryminalni – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Patryk K. podczas przesłuchania przyznał się także do innych kradzieży w kościołach na terenie Elbląga.

Śledczy udowodnili mu kradzież skrzynki na datki z innego kościoła (ul. Agrykola), którą wyniósł 17 lutego, ale nie zdołał jej otworzyć i w rezultacie porzucił. Inna kradzież miała miejsce 9 lutego na terenie parafii św. Wojciecha przy ul. Wiejskiej. Z zakrystii zabrał kurtkę i kluczyki do samochodu. Pokrzywdzonym był wówczas kościelny, a podejrzany ukradł z jego samochodu nawigację. Tu również działanie sprawcy było podobne. Mężczyzna przyszedł do kościelnego i zażądał od niego 200 zł za kluczyki. Nie dostał jednak żadnych pieniędzy, zostawił kluczyki i uciekł.

Patryk K. odpowie teraz za swoje kradzieże przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

reklama

grudzień, 2019

24GRU(GRU 24)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X