27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Problem sąsiedzki w Olsztynie: mieszkańcy walczą z niewyobrażalnym smrodem

OlsztynProblem sąsiedzki w Olsztynie: mieszkańcy walczą z niewyobrażalnym smrodem

Do niedawna życie lokatorów bloku przy ulicy Boenigka w Olsztynie było spokojne. Teraz jednak zaniepokojeni mieszkańcy opowiadają o swoim koszmarze. Smród, który wydobywa się z mieszkania nowego lokatora na trzecim piętrze, zatruwa życie i zmusza do zastanowienia, czy można coś na to poradzić.

reklama

Kłopotliwy sąsiad

Stanisław i Krystyna, mieszkańcy bloku, opisują swoje niedogodności w rozmowie z gazetą Fakt: “Jak otworzymy balkon, to taki bucha smród, że nie można wytrzymać. Nawet w wentylacji robaki się zalęgły.” Niestety, od czasu wprowadzenia się problematycznego sąsiada na trzecim piętrze, życie lokatorów zamieniło się w koszmar.

Nie do zniesienia w upały

Smród jest najbardziej odczuwalny w okresie letnim. Mieszkańcy opisują zapach jako zmienny – raz czuć zgniliznę, stęchliznę, innym razem stare śmieci, a momentami nawet fekaliami. Wystarczy, że sąsiad uchyli okno w kuchni, a smród od razu jest wyczuwalny,” mówi jeden z lokatorów.

reklama

Bezreakcyjna administracja

Kontakt z administracją budynku nie przyniósł żadnych efektów. “W spółdzielni przestali od nas odbierać telefony,” opowiadają zaniepokojeni mieszkańcy. Kontrola przeprowadzona przez pracowników spółdzielni mieszkaniowej nic nie stwierdziła. Rzecznik prasowy spółdzielni Jaroty wydał oświadczenie: “Pracownicy dokonujący kontroli na miejscu, nie potwierdzili występowania nieprzyjemnego zapachu na klatce schodowej w tym czasie.”

Apel o pomoc

Mieszkańcy, którzy cierpią na co dzień, zadają pytanie: “Jak długo jeszcze mamy to znosić?” i błagają o jakąkolwiek interwencję, która mogłaby rozwiązać ich problem. Zastanawiające jest, dlaczego administracja budynku nie podjęła skutecznych działań, pomimo powtarzających się zgłoszeń.

Co dalej?

Sprawa smrodu z mieszkania na trzecim piętrze stała się problemem społecznym, który zmusza do refleksji nad odpowiedzialnością zarówno sąsiadów, jak i administracji. Do kiedy mieszkańcy będą musieli znosić takie warunki? Czy w końcu zostanie podjęta skuteczna interwencja?

reklama

źródło: Fakt

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hh
6 października 2023 09:59

ale olsztyn com.pl byl na miejscu weszli do mieszkania i wszystko bylo ok. to troche tak wyglada że problemem są Ci zgłaszający sąsiedzi

Mieszkanka
6 października 2023 22:25

Zapraszam na dworcowa 6 parter jest to samo

Polecane
Ogłoszenia