23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Nietrzeźwy kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ścianę sklepu

OstródaNietrzeźwy kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ścianę sklepu

Kierowcy pod wpływem alkoholu wciąż są olbrzymim problemem. Liczne apele i kampanie społeczne, które potępiają pijanych kierowców i oraz surowe konsekwencje prawne dla nietrzeźwych, to wciąż widać za mało, by powstrzymać niektórych od lekkomyślnych zachowań za kierownicą. Wczoraj doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdy pijany kierowca zakończył swoją jazdę, uderzając w ścianę budynku sklepu.

reklama

Zdarzenie miało miejsce 4 października 2023 roku, około godziny 17:00, na ulicy Wrzosowej w Międzylesiu, w gminie Ostróda. Kierowca osobowego opla, 46-letni mężczyzna, stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w ścianę budynku sklepu. W wyniku kolizji uszkodzona została konstrukcja zadaszenia wejścia do sklepu oraz jedna ze ścian budynku.

Nietrzeźwy kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ścianę sklepu Na sygnale Ostróda

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z ostródzkiego wydziału ruchu drogowego, którzy przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Policyjny alkomat wykazał w organizmie mężczyzny obecność ponad 1,5 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

reklama

Nietrzeźwy kierowca poniesie jeszcze surowsze konsekwencje: za popełnione przestępstwo, czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pijani kierowcy stanowią nie tylko zagrożenie dla siebie, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że spożywanie alkoholu i prowadzenie pojazdu to kombinacja, która jest surowo zabroniona, niebezpieczna oraz szczególnie potępiana przez społeczeństwo. Wydarzenie w Ostródzie było kolejnym przykładem na to, jak nieodpowiedzialne zachowanie może mieć katastrofalne skutki.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane