20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Policjanci edukują dzieci na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

MrągowoPolicjanci edukują dzieci na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

Ważne jest, aby od najmłodszych lat przestrzegać reguł bezpieczeństwa. Tę zasadę stosują policjanci, którzy regularnie organizują spotkania edukacyjne dla dzieci. Głównym tematem jest nauczenie najmłodszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. To część szerszej inicjatywy o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas której policjanci codziennie spotykają się z uczniami i przedszkolakami.

reklama

W trakcie spotkań dzieci uczą się o: prawidłowych zachowaniach na drodze, potencjalnych zagrożeniach oraz obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Nauka ta może w przyszłości zapobiec niebezpiecznym sytuacjom.

Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwa na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Kolejną bardzo ważną sprawą jest przewożenie dzieci w samochodach. Rodzice, którzy zawożą pociechy do szkoły, powinni przewozić je w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Zasada ta dotyczy dzieci do 12 roku życia, które nie przekroczyły 150 cm wzrostu.

reklama

Podczas spotkań policjanci przypominają dzieciom także kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Jednym z nich jest chodzenie do szkoły główną drogą i unikanie przechodzenia „na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób. Dzieci powinny również unikać nieznajomych i nie przyjmować od nich żadnych prezentów.

Inicjatywa „Bezpieczna droga do szkoły” to kolejny dowód na to, że edukacja zaczyna się już od najmłodszych lat i jest niezwykle ważna dla przyszłego zachowania się dzieci na drodze. Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To oni są odpowiedzialni za swoje pociechy. Pamiętajmy, że młodsze dzieci do 7 lat nie powinny samodzielnie poruszać się po drodze bez opieki co najmniej dziesięcioletniej osoby.

źródło: KPP Mrągowo

reklama
    • policjanci rozmawiają z przedszkolakami przed budynkiem przedszkola

    • policjanci pokazują dzieciom, które stoją przed przejściem dla pieszych w jaki sposób należy przechodzić przez przejście dla pieszych

    • na parkingu stoją dzieci w rzędzie w parach, na ramieniu pierwszego dziecka policjant trzyma dłoń, z lewej strony stoi kobieta

    • z przodu stoją dzieci z prawej strony strony stoi dwóch policjantów, jeden z nich trzyma w rękach laurkę

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia