20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

23-letni pirat drogowy pędził 104 km/h w obszarze zabudowanym. Wkrótce stanie przed sądem

Olsztyn23-letni pirat drogowy pędził 104 km/h w obszarze zabudowanym. Wkrótce stanie przed...

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie każdego dnia dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. W miniony wtorek, 3 października 2023 roku, na jednej z ulic w Tomaszkowie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda.

reklama

Kierowca jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Jest to poważne wykroczenie, za które grozi mandat karny w kwocie 1,5 tys. zł oraz 13 punktów karnych. Nie był to jednak jedyny zarzut wobec niego.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 23-latek nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie miał prawa jazdy. Kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień to również wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1,5 tys. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

Policjanci sporządzili dokumentację, która wkrótce trafi do sądu. 23-latek z Tomaszkowa będzie musiał się tłumaczyć nie tylko z przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, ale również z kierowania pojazdem bez uprawnień. Konsekwencje jakie poniesie na pewno będą surowe.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia