fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Przyjechał na komendę pod wpływem – chciał sprawdzić swoje punkty karne

reklama

Kierowca był pracownikiem jednej z olsztyńskich firm kurierskich. Na nieszczęście dla niego pracownik komendy wyczuł od niego alkohol.  

Invalid Displayed Gallery

reklama

Dziś (25.03) po godz. 10 do Wydziału Ruchu Drogowego w Olsztynie zgłosił się 31-letni kierowca jednej z firm kurierskich, aby sprawdzić saldo punktów karnych. Podczas gdy mężczyzna podawał swoje dane osobowe, pracownik cywilny wyczuł w powietrzu silną woń alkoholu. Wiedząc, że kurier przyjechał samochodem, postanowił powiadomić dyżurnego. Na miejscu za chwilę pojawili się policjanci drogówki, którzy poddali Łukasza N. badaniu na zawartość alkoholu – mężczyzna miał ok. pół promila.

Policjanci zatrzymali kurierowi prawo jazdy, tym razem nie za punkty karne, których kierowca nazbierał 22 (w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa), lecz za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Czytaj też:  Zakończenie Sezonu Motocyklowego na błoniach sanktuarium w Gietrzwałdzie

Łukasz N. odpowie przed sądem – za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama