20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Nietrzeźwi kierowcy na drogach: mężczyźni dobrowolnie poddali się karze po zatrzymaniu przez policję

IławaNietrzeźwi kierowcy na drogach: mężczyźni dobrowolnie poddali się karze po zatrzymaniu przez...

Dwóch mężczyzn dobrowolnie poddało się karze, po tym jak policjanci z Iławy złapali ich na prowadzeniu pod wpływem alkoholu. Zatrzymani 26- i 38-letni kierowcy będą musieli wpłacić po 5 tys. zł do Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Na tym jednak kłopoty mężczyzn się nie skończyły – obaj otrzymali zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i muszą pokryć koszty sądowe.

reklama

W piątek, 11 sierpnia 2023 roku, tuż przed północą doszło do zdarzenia drogowego. Mężczyzna kierujący seatem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W rezultacie 38-latek stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu. Badania alkomatem wykazały, że we krwi kierowcy krążyło 2,2 promila alkoholu.

Kolejna sytuacja dotyczyła 26-latka, który został przyłapany na kierowaniu skodą po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – kierowca miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do prowadzenia samochodu.

reklama

Policja przypomina: prowadzenie pojazdu to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim odpowiedzialność. Reagujmy na niepoprawne i niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego – zdrowie i życie innych osób może zależeć od naszej szybkiej interwencji. Anonimowe zgłoszenia pod numerem 112 mogą przyczynić się do eliminacji niebezpiecznych kierowców z dróg.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia