fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jeden kierowca czołowo uderzył w karetkę, drugi jeździł rowerem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie – policja apeluje o rozsądek

IławaJeden kierowca czołowo uderzył w karetkę, drugi jeździł rowerem, mając 2,3 promila...

Wciąż nie wszyscy kierujący zdają sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Policjanci codziennie podczas policyjnych kontroli pouczają i wystawiają mandaty lekkomyślnym kierującym. Niektórzy wciąż ignorują podstawowe zasady drogowe, co często prowadzi do poważnych i groźnych zdarzeń drogowych.

reklama

W ostatnich dniach mieszkaniec gminy Ostróda zapomniał o zasadach bezpieczeństwa i doprowadził do zderzenia z karetką pogotowia. 32-letni kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim dacii. Próbując uniknąć uderzenia w tył pojazdu, wykonał gwałtowny ruch i zjechał na przeciwległy pas. Konsekwencją tego manewru było czołowe zderzenie z karetką oraz uderzenie w kolejny pojazd. Sprawca wypadku razem z pasażerami, w tym z dwójką małych dzieci, zostali przetransportowani do szpitala.

Do innego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 10:00, kiedy to policjanci zatrzymali do kontroli prowadzącego auto mężczyznę. W trakcie czynności 22-letnia pasażerka samochodu okazała się być poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania kobiety oraz pojazdu policjanci znaleźli amfetaminę. 22-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Najbliższe 180 dni spędzi w więzieniu.

reklama
Zapowiedź Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iławie - Zapisy już otwarte!

Zupełnie innego rodzaju wykroczenie popełnił 44-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Iławie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że rowerzysta miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci nieustannie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz przepisów. Jednak, jak pokazują powyższe przykłady oraz ogólne statystyki, często apele są ignorowane przez kierowców. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego.

reklama
Jeden kierowca czołowo uderzył w karetkę, drugi jeździł rowerem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie – policja apeluje o rozsądek Na sygnale Iława, Wiadomości, zShowcase

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Uwaga na fałszywych konsultantów bankowych! Pani z Ostródy straciła 11 tys. zł

Kierowca motoroweru z 1,5 promila i sądowym zakazem doprowadził do kolizji na Mazurach