fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 22 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Potrącił pieszą idącą przez przejście

Wiadomości Potrącił pieszą idącą przez przejście

Mrągowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do 54-latka. Kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 16-latkę. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń.

W niedzielę po godzinie 17.00 na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyła piesza. Jak wynika z ustaleń policjantów, 54-letni kierowca fiata bravo nie ustąpił pierwszeństwa będącej na przejściu dla pieszych 16-latce, w efekcie czego potrącił ją. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci, kierowca samochodu był trzeźwy.
Funkcjonariusze zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy kategorii A,B,T za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenie grozi utrata prawa jazdy na okres od 6 m-cy do 3 lat oraz kara grzywny.Bezpieczeństwo osób pieszych to jedno z priorytetowych zadań Policji.

To właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego jest narażona na najbardziej dolegliwe skutki zdarzeń drogowych. Pieszy zwany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego z uwagi na to, że nie ma on żadnych środków ochrony osobistej, poza własnym rozsądkiem oraz przepisami prawnymi, które nakładają na niego zarówno obowiązki, jak i nadają mu określone uprawnienia.

Pamiętać należy, że każdy z uczestników, czy to pieszy, rowerzysta, czy kierowca, ma inne uprawnienia oraz obowiązki, natomiast wspólnym prawem wszystkich jest poczucie bezpieczeństwa. Nie jest to żaden przywilej przypisany jednej z grup, a właśnie zasadnicze prawo każdej z nich. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą zwrócić uwagę, na fakt równości między nimi, którego odzwierciedleniem powinno być wzajemne poszanowanie, podejmowanie bezpiecznych zachowań, nie tylko we własnym, ale też w interesie wszystkich innych uczestników ruchu.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: