12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Potrącił pieszą idącą przez przejście

Strona główna Wiadomości Na sygnale Potrącił pieszą idącą przez przejście
reklama

Mrągowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do 54-latka. Kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 16-latkę. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń.

W niedzielę po godzinie 17.00 na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyła piesza. Jak wynika z ustaleń policjantów, 54-letni kierowca fiata bravo nie ustąpił pierwszeństwa będącej na przejściu dla pieszych 16-latce, w efekcie czego potrącił ją. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci, kierowca samochodu był trzeźwy.
Funkcjonariusze zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy kategorii A,B,T za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenie grozi utrata prawa jazdy na okres od 6 m-cy do 3 lat oraz kara grzywny.Bezpieczeństwo osób pieszych to jedno z priorytetowych zadań Policji.

reklama

To właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego jest narażona na najbardziej dolegliwe skutki zdarzeń drogowych. Pieszy zwany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego z uwagi na to, że nie ma on żadnych środków ochrony osobistej, poza własnym rozsądkiem oraz przepisami prawnymi, które nakładają na niego zarówno obowiązki, jak i nadają mu określone uprawnienia.

Pamiętać należy, że każdy z uczestników, czy to pieszy, rowerzysta, czy kierowca, ma inne uprawnienia oraz obowiązki, natomiast wspólnym prawem wszystkich jest poczucie bezpieczeństwa. Nie jest to żaden przywilej przypisany jednej z grup, a właśnie zasadnicze prawo każdej z nich. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą zwrócić uwagę, na fakt równości między nimi, którego odzwierciedleniem powinno być wzajemne poszanowanie, podejmowanie bezpiecznych zachowań, nie tylko we własnym, ale też w interesie wszystkich innych uczestników ruchu.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma