23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Kłopoty z fontanną na Starym Mieście w Olsztynie. Radni podjęli decyzję

OlsztynKłopoty z fontanną na Starym Mieście w Olsztynie. Radni podjęli decyzję

Olsztyńscy radni zdecydowali o dofinansowaniu remontu fontanny na Starym Mieście. Oferty złożone w przetargu przekraczały możliwości ZDZiT.

reklama

Fontanna na Starym Mieście w Olsztynie od lat sprawia problemy. Wiele razy doszło do zalania znajdującej się w Starym ratuszu biblioteki – wtedy wodotrysk zamknięto.

Fontanna przeszła gruntowny remont. Okazało się jednak, że niedługo cieszyła oczy mieszkańców i turystów.

reklama

– Została uszkodzona przez wandali – powiedział „Gazecie Wyborczej” rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie Michał Koronowski.

Problem z przetargiem

ZDZiT rozpisał przetarg na „przygotowanie projektu naprawy fontanny na Starym Mieście w Olsztynie”, jednak na skutek ataku hakerskiego, który miał miejsce pod koniec czerwca, przetarg trzeba było unieważnić. W takiej sytuacji ZDZiT nie mógł przeprowadzać żadnych zamówień publicznych.

Przetarg trzeba było rozpisać ponownie i tym razem prawie się udało. Wpłynęły dwie oferty – obie opiewały na kwoty wyższe niż drogowcy na tę inwestycję przeznaczyli.

reklama

– Przetarg na naprawę fontanny został rozstrzygnięty. Wpłynęły dwie oferty: za 72 133,43 zł oraz 158 670 zł, ZDZiT na realizację naprawy planował przeznaczyć maksymalnie 58 tys. zł – poinformował Michał Koronowski.

Drogowcy wystąpili o dofinansowanie do ratusza

ZDZiT wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie brakującej kwoty z budżetu miasta. Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zgodzili się wesprzeć ten projekt.

– Możliwość zwiększenia środków na naprawę fontanny i tym samym możliwość podpisania umowy z wykonawcą oferującym wykonanie naprawy za 72 133,43 zł nastąpi po uprawomocnieniu się uchwały z sesji rady miasta, na której dla ZDZiT zostały przyznane dodatkowe środki na naprawę fontanny. Wtedy to umowa zostanie podpisana – zapowiedział rzecznik ZDZiT.

Prace remontowe powinny się zakończyć w ciągu siedmiu tygodni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
5 października 2023 14:25

Jak na centrum starówki to strasznie nędzna ta fontanna.

Bronek Talar
5 października 2023 14:36

W ratuszu.same miękie faje z grzmotem na czele!

Polecane