2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zatrzymani przez ostródzką drogówkę: jeden na podwójnym gazie, a drugi bez uprawnień

OstródaZatrzymani przez ostródzką drogówkę: jeden na podwójnym gazie, a drugi bez uprawnień

Policjanci z drogówki w Ostródzie zatrzymali w ciągu jednego dnia dwóch lekkomyślnych kierowców: jednego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a drugiego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

reklama

We wtorek, 3.10.2023 r., około 7:00 na ulicach Ostródy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault. Kierowca, 44-letni mężczyzna, był pod wyraźnym wpływem alkoholu, co potwierdziły przeprowadzone badania. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową, a mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

Warto przypomnieć, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grożą surowe kary: do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

reklama

Jeszcze tego samego w miejscowości Lubajny zatrzymany został kierowca audi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 30-letni mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze poinformowali go o grożących konsekwencjach i sporządzili dokumentację, na podstawie której wnioskować będą o ukaranie go przed sądem.

Należy pamiętać, że w przypadku jazdy bez uprawnień sąd może nałożyć na sprawcę grzywnę do 30 tys. zł. Ponadto, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdu na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

reklama

Podsumowując, każdego roku dochodzi do wielu wypadków spowodowanych nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu czy brak niezbędnych uprawnień do kierowania może skończyć się tragedią. Za przewinienia tego rodzaju grożą surowe konsekwencje prawne i finansowe. Wszyscy użytkownicy dróg muszą pamiętać, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia