fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali „egzaminatorkę” z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

WiadomościOlsztyńscy policjanci zatrzymali "egzaminatorkę" z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto, kierowane przez 34-letnia mieszkankę powiatu ostródzkiego, które miało na dachu tablicę informującą o egzaminie na prawo jazdy. Kobieta siedziała za kierownicą pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak się okazało – już drugi raz w tym miesiącu 34-latka dopuściła się tego przestępstwa.

W poniedziałek (29.2) około godz. 8:20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego forda, wyposażonego w oznakowaniem typowym dla aut, w których odbywają się egzaminy na prawo jazdy. Za kierownicą tzw. „eLki” egzaminacyjnej siedziała 34-latka, która wbrew pozorom, nie była w trakcie egzaminu.

Zgodnie z Kodeksem Drogowym kierowanie pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie, jest możliwe tylko w przypadku zasłonięcia lub złożenia takiej tablicy informacyjnej. To jednak nie było jedyne przewinienie 34-latki.

Jak się okazało, mieszkanka powiatu ostródzkiego od 2008 roku miała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje ją do sierpnia tego roku. Mimo to, 34-latka już dwa razy w tym miesiącu wsiadła za kierownicę mimo zakazu. Wcześniej prowadziła mercedesa. Tym razem podróżowała tzw. „eLką” z przyczepioną tablicą „Egzamin”.

W najbliższym czasie kobieta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze