22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali “egzaminatorkę” z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

WiadomościOlsztyńscy policjanci zatrzymali "egzaminatorkę" z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto, kierowane przez 34-letnia mieszkankę powiatu ostródzkiego, które miało na dachu tablicę informującą o egzaminie na prawo jazdy. Kobieta siedziała za kierownicą pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak się okazało – już drugi raz w tym miesiącu 34-latka dopuściła się tego przestępstwa.

reklama

W poniedziałek (29.2) około godz. 8:20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego forda, wyposażonego w oznakowaniem typowym dla aut, w których odbywają się egzaminy na prawo jazdy. Za kierownicą tzw. “eLki” egzaminacyjnej siedziała 34-latka, która wbrew pozorom, nie była w trakcie egzaminu.

Zgodnie z Kodeksem Drogowym kierowanie pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie, jest możliwe tylko w przypadku zasłonięcia lub złożenia takiej tablicy informacyjnej. To jednak nie było jedyne przewinienie 34-latki.

reklama

Jak się okazało, mieszkanka powiatu ostródzkiego od 2008 roku miała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje ją do sierpnia tego roku. Mimo to, 34-latka już dwa razy w tym miesiącu wsiadła za kierownicę mimo zakazu. Wcześniej prowadziła mercedesa. Tym razem podróżowała tzw. “eLką” z przyczepioną tablicą “Egzamin”.

W najbliższym czasie kobieta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ja
2 marca 2016 10:48

Dwa razy to policja ją złapała. Jeździła częściej.:’)

ptr
1 marca 2016 22:44

Co trzeba zmalować żeby dostać 8 lat zakazu??????????????

Polecane