16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zatrzymani przez policję: dwaj kierowcy pod wpływem alkoholu i jeden bez uprawnień do prowadzenia pojazdu

IławaZatrzymani przez policję: dwaj kierowcy pod wpływem alkoholu i jeden bez uprawnień...

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policję: dwóch było w stanie nietrzeźwości, trzeci nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia auta. Wszyscy trzej będą tłumaczyć się przed sądem.

reklama

W piątkowe popołudnie kilka minut po 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznie zachowującym się kierowcy. Zgodnie z relacją świadka kierujący granatową skodą „prawie rozjechał ludzi” i z nadmierną prędkością odjechał w kierunku miasta. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i ruszyli za podejrzanym kierowcą. Zatrzymany 27-latek jechał z prędkością zdecydowanie większą niż dozwolona, zjechał na krawężnik i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Kontrola alkomatem wykazała prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nie był to jedyny incydent na drogach regionu. Kilka godzin później, około 21:00, na jednej z iławskich dróg policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. 38-letni kierujący skodą nie miał prawa jazdy – jego uprawnienia zostały cofnięte przez Starostwo Powiatowe w Otwocku.

reklama

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (1.10.2023 r.), kiedy to 46-letnia kobieta straciła panowanie nad motorem na zakręcie i wjechała w skarpę, wywracając pojazd. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Ostatnia interwencja podczas minionego weekendu miała miejsce tuż po 22:00. Mieszkaniec Suszu został zatrzymany do kontroli drogowej z powodu niewłączonych świateł i niesprawnego podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało 64-letni mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Zawsze warto przypomnieć sobie, że za kierownicą jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zawsze powinno być priorytetem.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia