14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mężczyzna z Iławy zatrzymany za posiadanie amfetaminy. Grozi mu do 10 lat więzienia

IławaMężczyzna z Iławy zatrzymany za posiadanie amfetaminy. Grozi mu do 10 lat...

Posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków w Polsce jest przestępstwem, za które grożą surowe konsekwencje karne. Ustawa jasno stanowi, że większa ilość zakazanych substancji oznacza surowszą karę – od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. W ostatnim czasie jeden z mieszkańców Iławy gorzko się o tym przekonał.

reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego w Iławie jakiś czas temu weszli w posiadanie informacji, które wskazywały na to, że jeden z okolicznych mieszkańców może posiadać narkotyki. Po dogłębnej analizie zebranych danych funkcjonariusze zdecydowali się na podjęcie działań. Podejrzanego udało się zatrzymać na jednej z lokalnych ulic.

Tropy policjantów okazały się trafione – zatrzymany 34-latek faktycznie posiadał przy sobie narkotyki. W folii aluminiowej ukryte były prawie 4 gramy amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie niezwłocznie usłyszał zarzut.

reklama

Posiadanie jakiejkolwiek ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych jest surowo zabronione i karane. Za złamanie zakazu grozi kara pozbawienia wolności od 3 do nawet 10 lat. Surowe przepisy mają na celu walkę z narkotykami i są surowo egzekwowane przez policję.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia