4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzech mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających

BartoszyceTrzech mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających

Bartoszyccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 32 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli też susz roślinny, fajkę wodną i młynek do mielenia suszu.

reklama

Policjanci w ramach wykonywanych czynności pojechali do jednego z bloków na terenie Bartoszyc. Po wejściu do klatki poczuli woń palonej marihuany oraz usłyszeli odgłosy dobiegające z piwnicy. Poszli więc w tym kierunku. W jednym z pomieszczeń zastali trzech młodych mężczyzn Kamila K. i Patryka R i Wiesława L. Obok nich na stoliku leżał  susz roślinny, fajka wodna i młynek do rozdrabniania suszu. Podczas przeszukania Wiesława L. funkcjonariusze w kieszeni kurtki odnaleźli dwa zawiniątka z suszem roślinnym. W trakcie przeszukania pomieszczenia znaleźli cztery podrobione banknoty o nominale 50 zł. Każdy z nich miał ten sam numer seryjny. Mężczyźni zostali zatrzymani. Następnie funkcjonariusze przewieźli ich do miejscowego szpitala. Na miejscu pobrano mężczyznom krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o poważne przestępstwo

Po zebraniu materiału dowodowego mieszkańcy Bartoszyc usłyszeli zarzuty. 21-letni Kamil K. i 23-letni Patryk R. odpowiedzą za posiadanie środków odurzających natomiast 32-letni Wiesław L. za posiadanie środków odurzających oraz przyjęcie podrobionych banknotów w celu puszczenia ich w obieg. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za przyjęcie  podrobionych banknotów w celu puszczenia ich w obieg grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zatorze. 17-letni kierowca zatrzymany z narkotykami na ul. Jagiellońskiej
Złe wybory, złe konsekwencje: ojciec, jadąc z synem odpowie za przestępstwa narkotykowe