21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Olsztyński projektant mody z nagrodą za najlepszą kolekcję

OlsztynOlsztyński projektant mody z nagrodą za najlepszą kolekcję

Wojciech Wyza, projektant i kostiumograf pochodzący z Olsztyna, odebrał nagrodę za najlepszą kolekcje w kategorii “Pret a Porter” podczas Weekendu Mody w Szczecinie w ramach konkursu Gryf Fashion Show 2016.

reklama

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”176″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”110″ thumbnail_height=”110″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Zwycięska kolekcja marki WYZA nosi tytuł “BE STILL”. Kolekcja inspirowana jest wyrażaniem emocji poprzez gestykulacje oraz drabiną która symbolizuje pięcie się do góry. Drabina czasem się urywa. Trzeba wtedy powstać by iść dalej. W kolekcji można znaleźć printy wykonane ręcznie przez projektanta, na których widnieje napis ,,Moje myśli są niczym…’’, co oznacza, że potrzebne jest działanie by je spełnić. W projektach została użyta metoda szczypanki i naszywania. Kolekcja “Be still’’ jest jednocześnie kolekcją dyplomową projektanta w szkole MSKPU.

reklama

W finale konkursu projektant wygrał w swojej kategorii z dziesiątką innych projektantów z całej Polski.

Wyza obecnie przygotowuje się do obrony dyplomu z kostiumografii w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Zdjęcia: Piotrek Myk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane