29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Szkolenie z zakresu samoobrony dla personelu medycznego: odpowiedź na rosnącą agresję

IławaSzkolenie z zakresu samoobrony dla personelu medycznego: odpowiedź na rosnącą agresję

Policjanci z iławskiej komendy zorganizowali szkolenie dla ratowników medycznych oraz członków personelu szpitalnego. Bezpieczeństwo tych grup zawodowych ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, bowiem coraz częściej to oni, niosąc pomoc poszkodowanym i chorym, padają ofiarą napaści. Program szkolenia obejmował m.in. konsultacje z psychologiem, prezentację na temat środków przymusu bezpośredniego oraz ćwiczenia z zakresu samoobrony.

reklama

Inicjatywa wyszła od Dyrektora Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie Jacka Zachariasza, który zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Iławie z prośbą o przeszkolenie ratowników medycznych oraz personelu szpitalnego oddziału ratunkowego. W ten sposób zapoczątkowano cykl szkoleń, które miały uświadomić pracownikom służby zdrowia, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać. Wszystko to w ramach wzajemnej współpracy i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy.

O problemach jakie napotykają ratownicy i personel medyczny w swojej codziennej pracy, mówił psycholog, który współpracował z policjantami podczas szkolenia. Prowadzący szkolenie skupiali się na zagadnieniach związanych z komunikacją z osobą agresywną, identyfikacją zagrożeń i postępowaniem w sytuacji zagrożenia. Instruowali także, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas kontaktu z bronią palną.

reklama

Pierwsze szkolenie zostało korzystnie odebrane przez uczestników, którzy zaznaczali, że coraz częściej podczas  niesienia pomocy potrzebującym muszą zmagać się z agresją osób trzecich, a nawet samych poszkodowanych. Takie szkolenia to nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, ale także na nawiązanie współpracy i budowanie relacji pomiędzy różnymi grupami zawodowymi – ratownikami medycznymi, personelem medycznym szpitala i pracownikami policji. Inicjatywy takie jak te mogą skutecznie poprawić bezpieczeństwo w polskim systemie służb ratunkowych.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane