2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Edukacyjna wizyta przedszkolaków z „Promyczka” w ostródzkiej jednostce policji

OstródaEdukacyjna wizyta przedszkolaków z „Promyczka” w ostródzkiej jednostce policji

Grupa dzieci z ostródzkiego przedszkola „Promyczek”  29 września 2023 roku gościła w  jednostce policji w Ostródzie. Wizyta ta stanowiła kolejne spośród licznych spotkań przeprowadzanych przez policję z najmłodszymi członkami społeczeństwa. Policjanci konsekwentnie i z wielkim zaangażowaniem realizują swoje działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

reklama

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, co oznacza bezpieczeństwo i jakie zasady obowiązują na drogach. Policjanci w przystępny dla przedszkolaków sposób opowiedzieli, jakie zasady obowiązują pieszych na drodze, jak bezpiecznie przejść przez pasy i jakie znaczenie ma przestrzeganie znaków drogowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, dlaczego w samochodzie wszyscy pasażerowie, w tym również dzieci, muszą podróżować zapięci pasami bezpieczeństwa.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów dla małych gości była możliwość wykonania odcisków całych dłoni pod okiem technika kryminalistyki. Każde dziecko mogło zabrać swoje odciski jako pamiątkę z tej wyjątkowej wizyty.

reklama

Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta – usiąść na policyjnym motocyklu i posłuchać sygnałów dźwiękowych. Atrakcje spotkały się z ogromnym entuzjazmem przedszkolaków.

Inicjatywa policji pokazuje, jak istotna jest edukacja najmłodszych w zakresie zasad bezpieczeństwa. Policjanci podkreślają, że to właśnie u podstaw, na poziomie przedszkolnym, należy zaczynać naukę o przestrzeganiu przepisów i dbaniu o własne bezpieczeństwo. Dzieci, które od najmłodszych lat będą świadome zasad panujących na drogach, z pewnością będą bardziej bezpieczne na drogach.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia