26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

37-latka straciła 5 tys. zł przez oszustwo telefoniczne znane jako „metoda na pracownika banku”

Olsztyn37-latka straciła 5 tys. zł przez oszustwo telefoniczne znane jako „metoda na...

Nieznana osoba podająca się za pracownika banku wyłudziła od 37-latki 5 tys. zł. Ta metoda oszustwa stała się coraz popularniejsza i policja ostrzega o niej w najnowszym komunikacie.

reklama

W środę, 27 września 2023 roku, Komenda Miejska Policji w Olsztynie otrzymała zgłoszenie o oszustwie. Jak informuje policja, 37-letnia kobieta otrzymała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Nieznajomy poinformował ją o próbie wyłudzenia z jej konta kredytu w wysokości 15 tys. zł.

Gdy kobieta zaprzeczyła, że zleciła transakcję, oszust podczas rozmowy przekazywał jej informacje o rzekomych działaniach wykonanych na jej koncie bankowym. W tym samym czasie kobieta otrzymywała nieprawdziwe wiadomości m.in. za pośrednictwem komunikatora społecznościowego o tym, co dzieje się z jej pieniędzmi. Kiedy ofiara zalogowała się na swoje konto bankowe zauważyła, że straciła 5 tys. zł.

reklama

Pomimo natychmiastowego kontaktu z infolinią banku i zablokowania numeru rachunku, pieniądze przepadły. Kobieta natychmiast powiadomiła o tym policję.

Służby wciąż apelują do obywateli o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z bankowości internetowej. Pracownicy banku nigdy nie proszą swoich klientów o podanie loginu czy hasła do konta, a informacje o wykonywanych operacjach na koncie klienta nie są przekazywane poprzez komunikatory społecznościowe. Policja przestrzega również przed instalowaniem nieznanych aplikacji i logowaniem się do konta na polecenie osób trzecich. O wszelkich podejrzanych sytuacjach należy niezwłocznie informować policję.

Z uwagi na nowe próby wyłudzeń pieniędzy za pomocą coraz bardziej wyszukanych technik, niezbędna jest szczególna ostrożność i nieustanne uświadamianie społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
It
30 września 2023 10:27

Że jeszcze ludzie dają się na to nabrać……

Polecane