2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

18-latek z Olsztyna aresztowany za zaatakowanie nożem dwóch nastolatków

Olsztyn18-latek z Olsztyna aresztowany za zaatakowanie nożem dwóch nastolatków

W poniedziałkowy wieczór w Olsztynie rozegrały się dramatyczne sceny. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w pobliżu jednej z galerii handlowych. Surowe konsekwencje czekają teraz aresztowanego 18-latka.

reklama

Około godziny 19:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o incydencie na jednej z ulic w Olsztynie. Okazało się, że nie był to zwykły konflikt, a groźny atak nożem, w wyniku którego dwóch nastolatków w wieku 15 i 17 lat zostało zabranych do szpitala.

Pierwsza pomoc przedmedyczna została udzielona poszkodowanym przez olsztyńskich policjantów oraz żołnierza po służbie, którzy natychmiast zaczęli działać, aby ratować zdrowie i życie rannych. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zastali pobudzonego i agresywnego 18-latka. Stawiał on czynny opór, znieważył i zaatakował policjantów, co skutkowało jego zatrzymaniem.

reklama

Badania przeprowadzone na młodym mężczyźnie przyniosły więcej informacji, które wpłynęły na sprawę – w jego organizmie wykryto środki odurzające. Był on także w posiadaniu narkotyków.

Podejrzany 18-latek usłyszał zarzuty i odpowie za: usiłowanie zabójstwa w tzw. zamiarze ewentualnym, posiadanie środków odurzających oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Ciężar popełnionych przestępstw sprawia, że grożą mu surowe konsekwencje – nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

reklama

Decyzją sądu 18-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Znaleziono na tyle mocne dowody, że zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością i na pewno zostanie w jej pamięci na długo.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia