3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nieodpowiedzialni kierowcy ignorują zakaz sądowy prowadzenia pojazdów

OstródaNieodpowiedzialni kierowcy ignorują zakaz sądowy prowadzenia pojazdów

Nie bacząc na surowe konsekwencje grożące za łamanie zakazu prowadzenia pojazdów na drogach powiatu, nadal nagminnie zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Pomimo licznych apeli policjantów tylko niewielka liczba kierowców zdaje się zważać na surowe kary.

reklama

We wtorek, 26 września 2023 roku, w miejscowości Zajezierze w gminie Małdyty patrol Referatu Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki Skoda kierowany przez 33-letniego mężczyznę. Na podstawie informacji z bazy danych okazało się, że kierowca posiadał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Następnego dnia w miejscowości Pelnik w gminie Łukta doszło do kolejnej kontroli drogowej. W tym przypadku także i ten zatrzymany – 46-letni kierujący osobową Mazdą – posiadał prawomocny zakaz kierowania pojazdami.

reklama

Obaj mężczyźni w najbliższym czasie staną przed sądem i odpowiedzą za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego. Przypomnijmy: zgodnie z artykułem 244 Kodeksu karnego kierowca, który nie dostosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, popełnia przestępstwo.

Osoby, które pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów nadal decydują się na jazdę, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od jednego roku do nawet 15 lat. W niektórych przypadkach sąd może orzec nawet karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie obowiązujących przepisów.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia