fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Kierująca zainterweniowała, gdy 63-letni pieszy poruszał się bez odblasków po drodze wojewódzkiej

IławaKierująca zainterweniowała, gdy 63-letni pieszy poruszał się bez odblasków po drodze wojewódzkiej

Policjanci z Iławy musieli interweniować po zgłoszeniu kierowcy, który zauważył pieszego poruszającego się po drodze wojewódzkiej bez odblasków. Sytuacja potwierdziła niestety to, że zasady bezpieczeństwa często są lekceważone przez niezmotoryzowanych, co stanowi poważne zagrożenie na drogach, zwłaszcza w porze jesiennej.

reklama

Pieszy, 63-letni mężczyzna, wracał do swojego miejsca zamieszkania, nie zwracając uwagi na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego. To lekkomyślne zachowanie zauważyła kierująca, która natychmiast zadzwoniła na policję. Do incydentu doszło w środę, 27 września 2023, około godziny 22:00 na odcinku drogi wojewódzkiej między Suszem a Różnowem.

Mężczyzna o imieniu Daniel poruszał się bez elementów odblaskowych po nieoświetlonym odcinku drogi. W takich warunkach był w zasadzie niemal niewidoczny dla kierowców. Zachowanie mężczyzny wiązało się z ogromnym ryzykiem i stwarzało realne zagrożenie dla niego samego i innych użytkowników drogi. Dodatkowo badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

reklama
Olsztyn: 75-latka nie dała się nabrać oszustom i uniknęła straty prawdziwej fortuny

Dzięki szybkiej reakcji kierującej i interwencji funkcjonariuszy tym razem nie doszło do żadnej tragedii. Pieszy mimo że rażąco naruszył zasady, został bezpiecznie doprowadzony do swojego domu przez policjantów.

Policja cały czas przypomina o obowiązku posiadania przez pieszych elementu odblaskowego, gdy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Ten drobny dodatek do stroju może zwiększyć widoczność pieszego na drodze nawet do 200 metrów, dając kierowcy więcej czasu na odpowiednią reakcję. Oprócz obowiązku noszenia odblasków w pewnych warunkach policja zachęca do używania elementów odblaskowych zawsze po zmroku nawet w terenie zabudowanym. Pamiętajmy: bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna odpowiedzialność.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Współpraca policjantów z Iławy i Lubawy doprowadziła do zatrzymania osób z narkotykami

Podsumowanie działań policyjnych w Olsztynie podczas obchodów Wszystkich Świętych