18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

27-latek zagrażał bezpieczeństwu na obwodnicy Mrągowa, idąc środkiem pasa ruchu bez odblasków

Mrągowo27-latek zagrażał bezpieczeństwu na obwodnicy Mrągowa, idąc środkiem pasa ruchu bez odblasków

Zdarzenie miało miejsce 25 września 2023 roku, kiedy to nieodpowiedzialnie zachowujący się na drodze mężczyzna mógł być przyczyną groźnej sytuacji. To dzięki czujności innego kierowcy tragedii udało się uniknąć.

reklama

W poniedziałek po godzinie 20.00 pod numer alarmowy 112 zadzwonił kierowca, który informował o niebezpiecznym zachowaniu pieszego na obwodnicy Mrągowa. Mężczyzna widziany był, gdy szedł  środkiem pasa ruchu bez jakiegokolwiek elementu odblaskowego, przez co był słabo widoczny. Szybka interwencja policji pozwoliła na przeprowadzenie 27-latka w bezpieczne miejsce.

Nieodpowiedzialny pieszy tłumaczył się, że zmierzał do rodziny mieszkającej kilka miejscowości dalej. Za swoje niebezpieczne zachowanie został ukarany mandatem. Swoim lekkomyślnym działaniem pokazał, że nie dbał o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Należy przy tym podkreślić prawidłową reakcję kierowcy, który jechał akurat obwodnicą. Dzięki jego spostrzegawczości i odpowiedzialności możliwe było uniknięcie tragicznego wypadku.

Tymczasem policja przypomina: każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym powinien posiadać umieszczony w widoczny sposób dla kierujących odblask. Taki element powoduje, że pieszy jest zauważalny dla kierującego z odległości 150-200 metrów. Niestosowanie się do tych przepisów grozi mandatem w wysokości do 100 złotych. Pomimo że kwota wydaje się niska, to jednak ryzyko jakie ponosi pieszy jest nieporównywalnie większe. Z drugiej strony, cena odblasku jest niewielka, a może znacząco poprawić bezpieczeństwo każdego z nas.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane