-3 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

To motyw ataku? 15-latek ugodzony nożem w wątrobę niedaleko Galerii Warmińskiej. Nowe informacje

OlsztynTo motyw ataku? 15-latek ugodzony nożem w wątrobę niedaleko Galerii Warmińskiej. Nowe...

Dochodzenie w sprawie dramatycznego ataku nożowniczego, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu Galerii Warmińskiej w Olsztynie, nabiera tempa. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe kontynuują intensywne działania w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Dwie młode osoby w wieku 15 i 17 lat są wciąż hospitalizowane, a 18-letni sprawca został zatrzymany.

reklama

Nowe informacje w sprawie

W poniedziałek około godziny 19:00 dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o szarpaninie między młodymi osobami. Na miejscu zdarzenia interweniowali olsztyńscy policjanci oraz żołnierz po służbie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

18-latek, który jest głównym podejrzanym, został zatrzymany. Według doniesień był on w stanie pobudzenia, wykazywał agresję i stawiał opór podczas zatrzymania. Policjanci pobrali od niego próbkę krwi, aby zbadać obecność środków odurzających w organizmie.

reklama

Stan 15-latka po operacji

Młodszy z poszkodowanych, 15-latek, który został ugodzony w wątrobę, przeszedł trudną, 3-godzinną operację ratującą życie. Lekarze musieli podjąć natychmiastowe i skomplikowane działania, aby zminimalizować ryzyko wewnętrznego krwotoku i innych komplikacji. Choć operacja się udała i stan pacjenta jest stabilny, jego sytuacja wciąż budzi poważne obawy. Młodzieńca czeka długi proces rehabilitacji i leczenia. Ten dramatyczny przebieg wydarzeń podkreśla powagę sytuacji i jej wpływ nie tylko na ofiary i ich rodziny, ale również na całą społeczność.

Prawdopodobny motyw

Według naszych nieoficjalnych informacji, zdarzenie mogło mieć podłoże finansowe. Istnieją przesłanki sugerujące, że sprawca i ofiary znali się i mogły mieć niewyjaśnione sprawy finansowe, być może związane z długami. Ta hipoteza jest obecnie przedmiotem śledztwa.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
YourFather
27 września 2023 09:23

Tak to jest jak się chce zajarać skręta,a nie ma się siana. Później długi i agresja,bo skąd wziąć jak mam tylko 15 lat ^^.

adek
26 września 2023 11:27

Nieżle

Polecane
Ogłoszenia