1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

W Olsztynie powstanie nowy szpital? Koszt inwestycji to 300 mln zł

OlsztynW Olsztynie powstanie nowy szpital? Koszt inwestycji to 300 mln zł

Kandydujący do Sejmu i Senatu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z regionu Warmii i Mazur proponują budowę nowoczesnego szpitala miejskiego. 2/3 z szacowanych 300 milionów złotych miałby pokryć rząd.

reklama

O tym, że olsztynianom jest potrzebny nowoczesny szpital, mówił kandydujący do Senatu koordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Miejskiego Zespolonego w Olsztynie dr Zbigniew Purpurowicz.

reklama

– Jest to bardzo ważna chwila dla mnie. Cały sens mojej działalności społecznej, mojego zaangażowania sprowadzał się do tego, że marzyłem o tym, żeby w Olsztynie powstał nowy, nowoczesny szpital dla mieszkańców Olsztyna.

Kandydujący do Sejmu z pierwszego miejsca na liście minister cyfryzacji Janusz Cieszyński powiedział, że PiS ma konkretny pomysł na szybką realizację tak dużego przedsięwzięcia.

reklama

– Tym konkretem będzie wieloletni program rządowy, program inwestycyjny. Dzisiaj wykonamy pierwszy krok – to będzie złożenie wniosku do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Zobowiązuję się do tego, że jako członek rządu będę zabiegał o to, aby ten projekt został wpisany tak szybko, jak to tylko to możliwe i żeby mogły się rozpocząć prace – mówił podczas konferencji.

Kandydujący do Sejmu z miejsca drugiego wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał, że zależy mu na czasie.

– Decydujemy się na zgłoszenie wniosku o włączenie budowy szpitala do programu wieloletniego po to, aby móc jak najszybciej przystąpić do konsultacji społecznych. Liczymy, że stosowny program w ciągu najbliższego tygodnia przygotujemy, tak, aby móc w tygodniu pomiędzy 9 a 13 października takie spotkania z mieszkańcami odbyć, aby ten projekt uchwały mógł być w Radzie Ministrów procedowany – mówił.

Na spotkaniu była obecna również starająca się o reelekcję do Sejmu Iwona Arent.

– Dobra służba zdrowia jest potrzebna, nowoczesna służba zdrowia, bo to, że mamy kilka szpitali, nie znaczy, że jesteśmy leczeni na wysokim poziomie. Potrzebny nam jest dobry sprzęt, potrzebne nam są dobre warunki – powiedziała.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty
26 września 2023 19:09

Nie głosujcie na katechetę z PiS (na drugim planie).

Kermit
27 września 2023 21:21

Gdzie ten szpital miałby powstać ? Ten obecny jest zabytkiem więc z rozbudowy raczej nic nie będzie. W grę wchodzi jedynie ten przy Wojska Polskiego bo tam jest dużo miejsca i można go rozbudować tak jak np Dziecięcy.

Polecane
Ogłoszenia