-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Trwa proces adwokata od „trumien na kółkach”

OlsztynTrwa proces adwokata od „trumien na kółkach”

W poniedziałek odbyła się kolejna rozprawa w sprawie łódzkiego adwokata, który po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety, mówił o „trumnach na kółkach”.

reklama

Zarzuty dla adwokata

Łódzki adwokat Paweł K. jest oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego zmarły dwie kobiety. Olsztyńska Prokuratura Okręgowa uważa, że we wrześniu 2021 roku, pomiędzy Jezioranami a Barczewem kierował szybkim autem i umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doprowadzając do zderzenia swojego mercedesa z jadącym z naprzeciwka prawidłowo audi 80. Podróżujące audi dwie kobiety zginęły na miejscu.

„Trumny na kółkach”

Sprawę nagłośnił sam Paweł K., który w mediach społecznościowych zamieścił szokujące nagranie, w którym sugerował, że kobiety zginęły, ponieważ poruszały się tanim, a przez to, w jego ocenie niebezpiecznym, samochodem. Nazwał go „trumną na kółkach”. Nagranie później usunął.

reklama

Zeznania świadków

Proces Pawła K. toczy się od lutego.

Sąd przesłuchał już policjanta ruchu drogowego i jednego z członków rodziny zmarłych kobiet. Na poniedziałek wezwał trzech kolejnych świadków.

reklama

Paweł K. nie przyznał się do winy.

Co z prawem do wykonywania zawodu?

Poza procesem karnym sprawą internetowego nagrania zainteresował się też Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Łodzi.

Po przeanalizowaniu sprawy sąd zawiesił Pawła K. w prawach do wykonywania zawodu na 16 miesięcy. Ten się jednak odwołał, więc na tę chwilę orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego jest nieprawomocne.

Sąd nie bierze pod uwagę wątku kokainy

W sprawie pojawia się również wątek kokainy, której obecność w dniu wypadku stwierdzono we krwi oskarżonego Pawła K. Adwokat twierdzi, że narkotyk został mu dosypany do herbaty podczas wesela, z którego wówczas wracał.

Prowadząca postępowanie olsztyńska prokuratura ustaliła, że ilość kokainy we krwi Pawła K. była znikoma i nie miała wpływu na zdolność kierowania samochodem przez oskarżonego. W związku z tym ten wątek nie jest brany pod uwagę przez olsztyński sąd w trwającym procesie.

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
hmmmm
27 września 2023 17:06

rodzina nie wie co zrobić ?

wacek
27 września 2023 13:25

zycie ludzkie jest nic nie warte, lepiej posmarowac i się dogadać, a co tam

Polecane
Ogłoszenia