-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Weekend na drogach Olsztyna: niebezpieczne sytuacje i naruszanie prawa przez kierowców

OlsztynWeekend na drogach Olsztyna: niebezpieczne sytuacje i naruszanie prawa przez kierowców

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło aż do 23 kolizji drogowych. Policja kilka razy interweniowała w związku z zatrzymaniem nietrzeźwych kierowców, a także ukarała dwóch mężczyzn za jazdę bez wymaganych uprawnień.

reklama

W niedzielę, 24 września 2023 roku, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu prowadził auto w gminie Barczewo. Świadkowie zeznali, że kierowca audi poruszał się całą szerokością drogi, od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli na jednej z ulic w Barczewie okazało się, że 18-latek jest nietrzeźwy – badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad promil alkoholu.

Ponadto mężczyzna nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z prawem prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama

Tego samego dnia podczas kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali na jednej z ulic w Olsztynie innego kierowcę audi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia