21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Aslan A. wychodzi na wolność – Mamed Khalidov wpłacił kaucję

OlsztynAslan A. wychodzi na wolność - Mamed Khalidov wpłacił kaucję

250 tys. złotych poręczenia majątkowego ustalił Sąd Okręgowy w Olsztynie za zwolnienie z aresztu śledczego czeczeńskiego zawodnika MMA.

reklama

W ostatnim czasie olsztyński sąd wyznaczył kaucję za Aslana A., aresztowanego w ubiegłym roku przez CBŚ i podejrzanego m.in. o wymuszenia rozbójnicze. Czeczen jako jedyny z oskarżonych w sprawie olsztyńskich zawodników mieszanych sztuk walki przebywał nadal za kratkami. Jako że wciąż jednak nie zapadła żadna decyzja w sprawie jego ekstradycji, której domaga się strona rosyjska, zdecydowano, że będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu za niego 250 tys. złotych poręczenia majątkowego.

Na reakcję w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Jak podaje Radio Olsztyn, kaucję za Aslana A. wpłacił już jego przyjaciel Mamed Khalidov, jeden z najbardziej znanych zawodników MMA w Polsce, również czeczeńskiego pochodzenia. W tym samym procesie przed sądem odpowiada także kuzyn Khalidova, Aslambek S.

reklama

Po opuszczeniu aresztu, w którym przebywał niemal od roku, Aslan A. będzie objęty policyjnym dozorem, w związku z czym każdego dnia będzie musiał stawiać się na komendzie. Nie może także opuszczać terenu Polski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
pawe
5 listopada 2016 16:31

Deportować wszystkich i sprawa załatwiona w białych rękawiczkach.

aher
4 października 2015 22:29

Za zarzuty tego typu kaucja powinna być 10 razy sprawdzana.

Polecane