fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Czwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

OlsztynCzwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Olsztyńscy funkcjonariusze codziennie pilnują bezpieczeństwa na drogach regionu. Czwartek doszło do  kilku przypadków naruszeń przepisów. Wśród zatrzymanych znaleźli się kierowca bez uprawniań oraz prowadzący pod wpływem alkoholu.

reklama

Do pierwszej interwencji doszło po kolizji na al. Sikorskiego, w Olsztynie. Jak wykazały wstępne ustalenia policji, do zdarzenia doszło, gdy 35-letnia kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas skręcania w lewo i uderzyła w osobową toyotę. 25-letnia kierująca toyotą poruszała się buspasem, łamiąc tym samym przepisy. Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt nie został hospitalizowany. Ostatecznie kobieta z volkswagena została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. zł za spowodowanie kolizji, a 25-latka z toyoty musiała zapłacić 100 zł za jazdę buspasem.

Tego samego dnia doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem na skrzyżowaniu w Olsztynku, gdzie 19-letni kierujący volkswagenem uderzył w inny pojazd, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Badanie alkomatem wykazało trzeźwość obu kierowców, ale policja ustaliła, że 19-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta. Teraz będzie musiał odpowiadać przed sądem. Przepisy prawne stanowią, że za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama
20-letni kierowca seatem zderzył się z fiatem: groźnie wyglądająca kolizja w Dobrym Lasku

Kilka godzin później policjanci zostali wezwani do kolejnej kolizji drogowej, tym razem w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej i ul. Kalinowskiego w Olsztynie. 75-letnia kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w osobowego volkswagena. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Na koniec dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który na drodze w gminie Świątki doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że 31-letni kierowca volkswagena najechał na tył ciągnika rolniczego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna był całkowicie pijany – miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

reklama
Policyjne interwencje w regionie: kolizje i pijani za kierownicą
Czwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Czwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Hejt w internecie wśród dzieci: jak zapobiegać i jak pomagać?

Policyjne interwencje w regionie: kolizje i pijani za kierownicą