2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policjanci doskonalili umiejętności podczas ćwiczeń na lubawskim stadionie

IławaPolicjanci doskonalili umiejętności podczas ćwiczeń na lubawskim stadionie

Policjanci Iławy, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Nidzicy i Działdowa, którzy wchodzą w skład III Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji, uczestniczyli w ćwiczeniach zgrywających. Wydarzenie to odbyło się na stadionie przy ul. Łąkowej w Lubawie.

reklama

Zajęcia były prowadzone przez Zastępcę Dowódcy Kompanii III Nieetatowego Pododdziału Policji podkomisarza Roberta Mazurowskiego. Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania wszystkich plutonów III kompanii.

Funkcjonariusze, którzy zostali wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, wzięli udział w ćwiczeniach związanych z przywracaniem naruszonego ładu i porządku. Zwracano baczną uwagę na dokładność i precyzję w działaniu oraz na błyskawiczne wykonywanie poleceń, co podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania policji.

reklama

Funkcjonariusze z ogromnym zaangażowaniem doskonalili tworzenie tyralier oraz kordonów. To właśnie szyki bojowe są najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia