25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Mandat w wysokości 3 tys. zł i proces sądowy – efekt kontroli na drogach

IławaMandat w wysokości 3 tys. zł i proces sądowy – efekt kontroli...

Policjanci ze Złotowa podczas kontroli prędkości zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco naruszyli ograniczenia szybkości. Kierowca bmw za jazdę z prędkością 108 km/h w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł oraz 13 punktami karnymi. Był to już drugi raz, gdy 41-latka złapano na przekroczeniu dozwolonego limitu prędkości. Wobec mężczyzny zastosowano zasady recydywy. 

reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Iławie. Kierujący osobowym volkswagenem 27-latek został zatrzymany za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 72 km/h. Kierowca został ukarany mandatem. Podczas dalszych czynności kontrolnych funkcjonariusze natrafili na woreczki strunowe z suszem roślinnym. Wykonane testy potwierdziły, że mężczyzna był w posiadaniu marihuany. Dodatkowo badanie krwi wykazały, że mężczyzna mógł kierować samochodem, będąc pod jej wpływem. Zarówno on, jak i jego pasażer, zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

Dzięki zaostrzeniu przepisów ruchu drogowego w 2022 roku łatwiej jest teraz stracić prawo jazdy. Bardzo surowe są też kary dla kierowców-recydywistów – jeśli do ponownego złamania zasad ruchu drogowego dojdzie w przeciągu dwóch lat, na kierowcę zostanie nałożona kara dwukrotnie wyższa.

reklama

Zwiększono też maksymalną liczba punktów karnych, którymi można być ukaranym za jedno przewinienie z 10 do 15.

Przypomnijmy, że posiadanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, to nie tylko prawo, ale i obowiązek. To od nas samych zależy, jakie wybory podejmujemy na drodze, do czego prowadzą i na jaką odpowiedzialność nas narażają.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane