2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Akcja „Prędkość” w Olsztynie i powiecie olsztyńskim: przekroczenia, mandaty i ciągły brak odpowiedzialności kierowców

OlsztynAkcja „Prędkość” w Olsztynie i powiecie olsztyńskim: przekroczenia, mandaty i ciągły brak...

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w ramach działań kontrolno-prewencyjnych „Prędkość” codziennie starają się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kontrolują, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Mimo to niektórzy wciąż lekceważą przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych. 

reklama

W środę, 20 września 2023 roku, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Operacja ta wpisywała się także w obchodzony w dniach 16-22 września Europejski Tydzień Mobilności prowadzony pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze swoje działania koordynowali pod hasłem „Żyj i ratuj życie” we współpracy z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Skontrolowali prawie 150 pojazdów, a głównym celem kontroli drogowych było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci stwierdzili ponad 100 wykroczeń, które w większości polegały na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Większość interwencji zakończyła się nałożeniem mandatów na lekkomyślnych kierowców. Jeden z przypadków dotyczył innego rodzaju wykroczenia. Około godziny 11:00 w miejscowości Sudwa do kontroli zatrzymano osobowe audi. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania wszelkiego rodzaju pojazdami do roku 2025. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia