2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kobieta przekroczyła prędkość o 41 km/h: straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem

IławaKobieta przekroczyła prędkość o 41 km/h: straciła prawo jazdy i została ukarana...

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z plag na polskich drogach. Pomimo powtarzających się apeli i kampanii społecznych policjanci wciąż zatrzymują zbyt wielu piratów drogowych. Jedna z takich interwencji miała miejsce ostatnio w Jędrychowie. Zatrzymano kobietę, która miała na liczniku ponad 100 km/h. 

reklama

We wtorek, 19.09.2023 r., iławska drogówka zatrzymała kobietę, która za kierownicą porsche jechała z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym w miejscowości Jędrychowo. Zgodnie z przepisami prawa za tak duże przekroczenie prędkości 41-latka straciła natychmiast prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Oprócz tymczasowej utraty prawa do kierowania pojazdami kobieta będzie musiała zapłacić mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Dodatkowo jej konto powiększyło się o 13 punktów karnych.

Apel policjantów jest jasny: „noga z gazu”. Nie narażajmy życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą nie tylko sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy płacą zwykle inni uczestnicy ruchu drogowego.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia