2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Rewolucja na targowisku miejskim? Wielkie plany modernizacyjne

OlsztynRewolucja na targowisku miejskim? Wielkie plany modernizacyjne

Remonty budynków użyteczności publicznej to temat często dyskutowany zarówno na łamach prasy, jak i w rozmowach mieszkańców. W Olsztynie na liście priorytetów znalazła się modernizacja wiaty handlowej nr 2 na targowisku miejskim przy ul. Grunwaldzkiej. Jak się okazuje, jest to inwestycja oczekiwana zarówno przez sprzedawców, jak i mieszkańców.

reklama

Remont w odpowiednim czasie

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie ogłosił przetarg na prace remontowe tej właśnie wiaty. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie nie tylko przygotować plac budowy, ale także przeprowadzić prace wyburzeniowe i rozbiórkowe. To krok pierwszy, ale niezbędny dla dalszych działań.

Solidna konstrukcja to podstawa

Nowa wiata zostanie zbudowana na fundamentach z elementów stalowych, w tym słupów, belek i ram. Te prace obejmują także montaż blaszek i nadproży stalowych. Istotnym elementem będą również nowe pokrycie dachowe i odpowiednie obróbki blacharskie. Całość zostanie zabezpieczona i pomalowana emaliami chlorokauczukowymi, co zapewni trwałość konstrukcji na wiele lat.

reklama

Dodatkowe udogodnienia

W ramach modernizacji zostanie także zainstalowany nowy system asekuracji linowej, który ma na celu zabezpieczenie wiaty przed upadkiem. To istotne nie tylko dla sprzedawców, ale także dla odwiedzających targowisko mieszkańców. Nie zabraknie również nowej instalacji elektrycznej i oświetlenia, co z pewnością uprzyjemni zakupy po zmroku.

Harmonogram prac

Na zrealizowanie całego przedsięwzięcia wykonawca będzie miał 60 dni od zawarcia umowy. Jest to czas wystarczający na to, aby sprawnie i efektywnie zakończyć prace i oddać odnowioną wiatę do użytku.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyn przeprasza za staroń.
20 września 2023 12:39

I nie było tam gruceli , przecież zawsze kupuje na olsztyńskich rynkach , w dyskontach . Nie głosujcie na niego . Zbyt wielu wartościowych ludzi odeszło z tak zwanej partii Razem, tylko dlatego by tacy Grucele , Borucowe , Grześkowiaki moglie starać się o start do sejmu .
Zablokujmy te miernoty !!!!

Polecane
Ogłoszenia