27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Mężczyzna potrącony podczas porannego spaceru – policja apeluje o noszeniu odblasków

IławaMężczyzna potrącony podczas porannego spaceru – policja apeluje o noszeniu odblasków

Funkcjonariusze po raz kolejny namawiają pieszych do stosowania elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą. Każde zdarzenie drogowe jest wynikiem splotu różnych okoliczności. Większość z nich można jednak uniknąć, kierując się zdrowym rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, w tym również pieszym. Niestety nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady, czego przykładem jest niedawne zdarzenie.

reklama

Do wypadku doszło w poniedziałek (18.09.2023 r.) kilka minut po godzinie 5:00. Policjanci otrzymali informację o potrąconym przez samochód pieszym. Wstępne ustalenia policji wykazały, że 59-letni kierujący pojazdem marki VW podczas wyprzedzania innego pojazdu na prostym odcinku drogi uderzył w pieszego. Spacerowicz poruszał się poboczem z Prątnicy w kierunku Lubawy. Kierowca zeznał, że zauważył mężczyznę w ostatniej chwili. Było jeszcze ciemno, a pieszy nie miał na sobie żadnych odblasków. W wyniku potrącenia poszkodowany został przewieziony do szpitala, ale na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policja przypomina, że zgodnie z polskim prawem każdy pieszy, który po zmierzchu porusza się po drodze poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Obowiązek ten nie dotyczy poruszania się po drodze wyłączonej dla pieszych lub chodniku.

reklama

Choć przepisy są jasne, nie zawsze są przestrzegane. Warto pamiętać o odblaskach dla bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników ruchu drogowego.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane